Jak pomalować pokój

Artystyczne malowidło ścienne

Malunek na ścianie jest ciekawym pomysłem na ożywienie wnętrza przedszkolnych sal i korytarzy. W zależności od preferencji na ścianie mogą znajdować się zarówno znane dzieciom bajkowe postacie, wymyślone specjalnie dla przedszkola stwory lub zaadaptowane zwierzaki. Każda sala może być zupełnie inną krainą, tak by jeszcze bardziej zachwycać.

Farby używane w takich placówkach są całkowicie bezpieczne dla dzieci, bez problemu uzyskamy także ich specyfikację. Malunki wykonane w przedszkolu są zmywalne, ponieważ wiadome jest, że dziecko poznaje świat także przez dotyk.

Kolory pobudzają wyobraźnię dziecka

Dużo przyjaźniejsza dla malucha jest przestrzeń wypełniona kolorami, które pobudzają wyobraźnię i zachęcają do kreatywnego myślenia.

Dobrym pomysłem jest stworzenie pośród malowideł tablicy kredowej, na której dzieci będą mogły tworzyć własne malunki.

Umieszczając w przestrzeni dziecka artystyczne dekoracje ścienne od małego uczymy je, że szerokiego patrzenia na sztukę, która nie ogranicza się tylko do kartki, czy płótna.

Estetyka placówki wpływa na jej prestiż

Wiadomo nie od dziś jak ważne jest pierwsze wrażenie, choć byśmy temu przeczyli i się zapierali, że my myślimy inaczej, to podświadomie kilka pierwszych sekund ma duże znaczenie.

Dlatego rodzice przychodzący po raz pierwszy do przedszkola dużą wagę przywiązują do wystroju, tak samo jak do opiekunek, które widzą po raz pierwszy. Przecież to w tym miejscu mają pozostawić swoje pociechy przez najbliższe lata.

Dlatego kolorowe ściany, przedstawiające magiczne krainy i uśmiechające się postacie, pozytywnie wpływają na odbiór pomalowanej placówki.

Zdobienie ścian w przedszkolu

Przedszkole jest miejscem, gdzie nasze dzieci się rozwijają, ale też miejscem, gdzie spędzają czas w oczekiwaniu na powrót rodziców.

Dlatego powinna być to przestrzeń z jednej strony zachwycająca nasze pociechy podczas zabawy, z drugiej natomiast dodająca otuchy podczas tęsknoty za rodzicami.

Artystyczne malowanie ścianArtystyczne malowanie ścianArtystyczne malowanie ścian
artystyczne malowanie ścian MALOWIDŁA ŚCIENNE dekoracje bajkowe graffiti MURALE reklama malowana
malarstwo ścienne OBRAZY NA PŁÓTNIE dekoracje malowane do przedszkoli dekoracje pokoju dziecięcego dekoracje restauracji barów