Pomysł na bajkowy pokój dziecka

Pomysł na pokój dla dziewczynki

kwiaty malowaneWiększość naszych małych córeczek marzy o tym, by być księżniczką. Stworzenie pokoju dla małej królewny nie jest trudne.

Zacznijmy od wybrania koloru naszej komnaty, najchętniej wybierany jest róż, jednak my możemy postawić na delikatny żółty lub fioletowy. Wszystko zależy co lubi nasza mała księżniczka. Przemiany zacznijmy od pomalowania ścian. Ciekawym rozwiązaniem będzie artystyczny malunek na ścianie, przedstawiający królewski ogród z bawiącymi się w nim disneyowskimi księżniczkami, wróżkami. Będzie to widok, który z pewnością ucieszy naszą małą córeczkę.


Co zrobić z meblami

Zacznijmy od zaczarowania łóżka, aby je zmienić wystarczy zrobić bajeczny baldachim. Materiał możemy przymocować do ściany, sufitu lub stworzyć specjalną konstrukcję, która będzie podtrzymywać girlandy.
Kupując płótno należy pamiętać by było delikatne i zwiewne, jak na księżniczkę przystało. Dodatkowo przyda się kilka poduszek pasujących do koloru ścian, takie proste poszewki możemy wykonać własnoręcznie może razem z córką.

Pozostałe mebelki możemy kupić lub jeśli posiadamy trochę czasu, przemalować. Pasującym kolorem będzie biel, która nieprzemijalnie łączy się z każdym kolorem i dodatkowo jest taka dziewczęca.


Bajeczny dodatek

Kścięzniczki - malarstwo ścienne

Tym co z pewnością zachwyci nasze dziecko będzie zamontowanie huśtawki w pokoju. Pomysł ten nie jest tak trudny do wykonania jak się może wydawać.

Wystarczy kupić kawałek wytrzymałej i estetycznej liny, deseczkę, która będzie służyć za siedzisko oraz dwa mocne kołki lub wkręty-haki (w zależność od tego w co możemy wkręcić mocowania).

Każdy tata majsterkowicz poradzi sobie z zamocowaniem takiej bujaczki, a tym prezentem z pewnością zasłuży na duży uścisk od córki.


Pomysł na pokój dla chłopca

pomysl na pokoj chłopca

Mali mężczyźni lubią przygody i wyzwania, dlatego idealnym sposobem na pobudzanie ich wyobraźni jest stworzenie bezpiecznego placu do zabawy.

W przestrzeń pokoju możemy wmontować małą trampolinę (należy pamiętać o odpowiednim zabezpieczaniu jej), łóżko ze ślizgawką, czy domek na drzewie.

Taki domek możemy stworzyć przerabiając górną część piętrowego łóżka na królestwo malucha, z którego zjeżdżalnia będzie idealną drogą ucieczki w przypadku złamania kodu dostępu.


Ściany w pokoju chłopca

dinozaur na ścianie

Na ścianach można stworzyć, w zależności od upodobań małego odkrywcy, różne malowidła przedstawiające nowe światy, czy niezapomniane widoki.

Jednym z pomysłów może być stworzenie na ścianach lasu ze zwierzętami, rzeką i tajemniczymi roślinami, namalowanie robotów czy zapomnianego świata dinozaurów gdzie sufit może przedstawiać gwieździste niebo.
Taki pokój z pewnością będzie idealnym miejscem do zabawy i pozwoli na rozwijanie dziecięcej wyobraźni.

Bajkowy pokój dziecka

Stworzenie bajecznego wnętrza w pokoju malucha nie jest tak trudne, jakby się mogło wydawać.

Zaczynając proces dekoracji przede wszystkim należy uwzględnić upodobanie dziecka i określić budżet jaki chcemy przeznaczyć na aranżację wnętrza. Tworzymy w głowie projekt i możemy zabrać się do pracy.

Oto kilka pomysłów co zrobić, by dziecięcy pokój przypominał kolorową krainę.

Artystyczne malowanie ścianArtystyczne malowanie ścianArtystyczne malowanie ścian
artystyczne malowanie ścian MALOWIDŁA ŚCIENNE dekoracje bajkowe graffiti MURALE reklama malowana
malarstwo ścienne OBRAZY NA PŁÓTNIE dekoracje malowane do przedszkoli dekoracje pokoju dziecięcego dekoracje restauracji barów