Szablon, naklejka, malowidło na ścianę

Artystyczne malowidło ścienne

Ręcznie malowane dekoracje przede wszystkim można idealnie dopasować do swojej ściany i klimatu mieszkania. Żadnej przeszkody nie stanowią skosy, łuki, kąty czy styl wystroju wnętrza np. minimalizm, styl klasyczny, norweski, lofty.

Ozdobne malowidło jest malunkiem odręcznym i twórca jest w stanie w taki sposób dopasować je, aby doskonale komponowało się z wnętrzem i przez długi czas cieszyło mieszkańców.
Nie jesteśmy także ograniczeni w żaden sposób tym, co wybierzemy, ponieważ projekt może zostać stworzony dokładnie pod nasze oczekiwania, według naszych wytycznych. Jeśli natomiast nie mamy dokładnie sprecyzowanych wzorów i potrzebujemy pomocy, to z pewnością wynajęty artysta-malarz doradzi i pokaże przykładowe projekty.

Małym minusem, któremu jednak możemy łatwo zaradzić jest fakt, że wynajęta firma może nie spełniać naszych oczekiwań. Dlatego właśnie zanim podejmiemy decyzję kogo wybrać, należy zapoznać się z wykonanymi realizacjami, dzięki nim będziemy wiedzieć, że dany twórca bez problemu upora się z naszym dekoracyjnym malowidłem.

Szablon na ścianę

Tego rodzaju dekorację możemy wykonać własnoręcznie wystarczy, że kupimy szablon i farby. Dzięki czemu domownik, jeśli lubi prace ręczne, będzie mógł się wykazać.
Trzeba tylko uważać, żeby podczas malowania nie zrobić zacieków na ścienia, które z pewnością nie będą wyglądać zbyt estetycznie.

Z pewnością minusem jest fakt, że nie możemy sami dopasować wielkości kupowanego szablonu. Oczywiście dostępne są one w różnych rozmiarach, tylko nie zawsze w takich jakie byśmy oczekiwali. To samo tyczy się dostępnych wzorów, możemy wybrać tylko z ograniczonej puli. Zainteresowani tą dekoracją nie muszą się martwić, gdyż owa pula jest dość bogata.

Naklejka na ścianę

Wybierając naklejkę nie musimy się martwić o poziom wykonania, czy zacieki. Efekt końcowy zawsze jest taki sam, taki jak na obrazku.

Bardziej martwi mnie trwałość tego rodzaju ozdoby, czy nie będzie się odklejać, czy jak się zabrudzi to można ją umyć, czy jak będzie się chciało zmienić wystrój to żaden klej nie pozostanie na ścianie, przeszkadzając w remoncie.
Wybór naklejek jest dość szeroki, jeśli nie jedna firma to druga oferuje coś, co wpadnie nam w oko. Tylko znowu pojawia się problem jeśli chcemy udekorować ścianę np. w kącie na styku różnych barw, lub kiedy przeszkadza nam jakiś ukos. Naklejka jest bardzo wygodną dekoracją, ponieważ wystarczy 5 minut, aby ozdobić pokój i z pewnością każdy samodzielnie poradzi sobie z przyklejeniem jej na ścianie.

Dekoracje ścienne: naklejka, szablon, malowidło – plusy i minusy

Remontując dom musimy podjąć wiele decyzji dotyczących wykorzystywanych przez nas materiałów.

Jedną z takich decyzji jest udekorowanie ściany.
Co wybrać naklejkę, szablon, czy malowidło?

Wszystkie z tych możliwości posiadają swoje plusy i minusy warto się z nimi zapoznać by wybrać opcję najlepszą dla nas.
Artystyczne malowanie ścianArtystyczne malowanie ścianArtystyczne malowanie ścian
artystyczne malowanie ścian MALOWIDŁA ŚCIENNE dekoracje bajkowe graffiti MURALE reklama malowana
malarstwo ścienne OBRAZY NA PŁÓTNIE dekoracje malowane do przedszkoli dekoracje pokoju dziecięcego dekoracje restauracji barów