Malunek ścienny

Malowidło ścienne w pokoju dziecięcym.

Pokoik dziecięcy jest przestrzenią, w której najczęściej decydujemy się na umieszczenie artystycznego obrazu namalowanego na ścianie.

Przestrzeń ta wydaje się najodpowiedniejszym miejscem, gdyż najmłodszych fascynują kolory, a bohaterowie ulubionych bajek są swego rodzaju wzorami.
Wielobarwność bajkowych światów sprawia, że najmłodsi dużo chętniej przebywają we własnym pokoju oraz dużo częściej identyfikują się z tą przestrzenią, w której przebywają.

Wybierając projekt pokoju dla naszej pociechy należy zwrócić uwagę na wielkość pokoju i panujący w nim wystrój. Najlepiej, żeby dziecko miało udział w podjęciu decyzji, wśród jakich bajkowych bohaterów chce spędzać swój czas. Bajki malowane na ścianie są coraz częstszą formą wzbogacania pokoju dziecka.

Dekoracja malowana w sypialni.

Sypialnia jest dla wielu osób miejscem szczególnym, intymnym, takim gdzie nie wpuszczamy nikogo z zewnątrz. Wnętrze tego pokoju jest idealnym miejscem na wyrażenie własnej osobowości, dlatego proponujemy, aby obraz malowany na ścianie był odzwierciedleniem naszych upodobań i współgrał z osobowością mieszkańców.

Przykładowo osobom zafascynowanym morzem i żeglugą morską, proponujemy artystycznie malowany pejzaż morski, który może być wykonany zarówno jednobarwnie (przypominając szkic) lub w kolorze, tworząc realistyczny widok.
Wnętrze mogą wypełniać także motywy marynistyczne, takie jak żaglówki, latarnia morska, muszle, kutry, itp. W ten sposób możemy zainspirować się każdą pasją. Natchnieniem może być także nasz partner, którego portret chcemy mieć na ścianie, każdego ranka.

Dekoracja malowana na ścianie kuchennej.

Nie wszyscy podzielamy fascynację kuchnią i gotowaniem, zabierającym nam tak dużo czasu, który moglibyśmy poświęcić na przyjemności.
Dlatego warto zadbać o wystrój kuchni i tym samym uprzyjemnić sobie chwile w niej spędzane.
Jednym ze sposobów ozdobienia wnętrza jest wkomponowanie w przestrzeń artystycznego malowidła ściennego, które oczywiście musi współgrać z całym wystrojem. Dla osób urządzających wnętrze w starym angielskim stylu proponujemy monochromatyczne malowidło, takie jak na dawnej angielskiej porcelanie np. w czerwonym kolorze.
Do nowoczesnych wnętrz zdecydowanie bardziej będzie pasował surowy motyw oparty na prostych formach, lub trójwymiarowy obraz np. miasto nocą.
Natomiast osobom lubiącym przyrządzać posiłki na pewno jeszcze bardziej uprzyjemni przebywanie w wymarzonej kuchni, gdzie przyjemność gotowania przeplatać się będzie estetyką wystroju.

Dekoracja ścian łazienki

Toaleta jest przestrzenią, gdzie można zaskoczyć oryginalnością wystroju.
Należy tylko pamiętać, że jest to zazwyczaj małe pomieszczenie i malowidło ścienne musi posiadać wolną przestrzeń, by nie przytłaczać. W łazience możemy użyć motywów florystycznych, stworzyć akwarium na ścianach, czy też rajskie widoki, wkomponowane w strukturę ściany.

Gdzie w mieszkaniu można wykonać malunek ścienny

Artystyczne malowidło ścienne jest dekoracją nadającą się do każdego pomieszczenia, wystarczy odpowiedni pomysł dopasowany do atmosfery wnętrza.

Inspiracją dla tematyki rysunku na ścianie może być zarówno sztuka (znane obrazy), jak i natura (widoki, elementy przyrody, zwierzęta), czy też bajki i filmy.

Jedynym ograniczeniem jest tak naprawdę ludzka wyobraźnia.

Artystyczne malowanie ścianArtystyczne malowanie ścianArtystyczne malowanie ścian
artystyczne malowanie ścian MALOWIDŁA ŚCIENNE dekoracje bajkowe graffiti MURALE reklama malowana
malarstwo ścienne OBRAZY NA PŁÓTNIE dekoracje malowane do przedszkoli dekoracje pokoju dziecięcego dekoracje restauracji barów