Kolor ściany w pokoju

Żółta ściana zaprowadzi zgodę

Kolor ciepły, który przywołuje w naszej pamięci wspomnienia wakacyjne. W żółtym pomieszczeniu dużo łatwiej pomyśleć o słonecznej plaży, na której odpoczywamy.

Dlatego też ta barwa wywołuje w nas radość i zachęca do życia i działania. Jest swego rodzaju pozytywnym bodźcem do podejmowania decyzji, gdyż sprawia, że człowiek czuje się pewniejszy siebie i swoich działań.

Malowanie ścian na żółto sprawia, że dużo łatwiej rozładowuje się napięcia i szybciej rozwiązuje się konflikty.
Nadmiar jak we wszystkim jest niewskazany. Pomalowanie ścian zbyt intensywnym żółtym prowadzi do irytacji i szybkiego pogorszenia nastroju.

Różowe ściany świadczą o odwadze i potrzebie miłości

Kolor ten jest idealny do pokoju dziecięcego, gdyż sprzyja dobrej zabawie. Niestety chłopiec nie będzie zbyt zadowolony mieszkając w różowym pokoju to, dlatego że przyzwyczajenia kulturowe są w nas kształtowane od dziecka.

Jest jeszcze jeden powód powiązany z emocjami, ponieważ róż przytłacza osoby o mniej rozwiniętej dojrzałości emocjonalnej.

Dorośli widząc ściany pomalowane na różowo będą kojarzyli go z romantycznym spacerem, czy kolacjom we dwoje.
Taka dekoracja ścienna sprzyja podejmowaniu decyzji, idealnie nadaje się dla osób spragnionych miłości, potrzebujących ciepła otoczenia. Zdecydowanie nadaje się dla osób pewnych siebie, które nie boją się podejmowania ryzyka.

Pomarańczowa ściana przywraca chęci do życia

Kolor pomarańczowy tak jak poprzedni jest odważną barwą zwłaszcza na ścianie pokoju, spowodowane jest to jego jaskrawością i intensywnością.

Pytanie czy nie warto czasem zaryzykować, choćby mały eksperyment na jednej ścianie. Kolor ten sprzyja pogodnym myślom, podnosi poczucie własnej wartości. Ważne jest także to, że zwiększa chęci do działania.

Jak dobrać kolor ścian
- wpływ koloru na samopoczucie cz.2

Jak już wiemy kolorystyka ścian ma duże znaczenie na samopoczucie mieszkańca, dlatego warto dobrać kolor ścian sugerując się nie tylko gustem, ale także wiedzą o sile oddziaływania barw na człowieka.

Artystyczne malowanie ścianArtystyczne malowanie ścianArtystyczne malowanie ścian
artystyczne malowanie ścian MALOWIDŁA ŚCIENNE dekoracje bajkowe graffiti MURALE reklama malowana
malarstwo ścienne OBRAZY NA PŁÓTNIE dekoracje malowane do przedszkoli dekoracje pokoju dziecięcego dekoracje restauracji barów