Kolor ściany w pokoju

Biały kolorem osób dynamicznych

Malując pomieszczenie na biało powinniśmy wiedzieć, że kolor ten nadaje pomieszczeniu poczucie przestrzeni i czystości. Jest jednocześnie kolorem chłodnym nadającym się do stylowych, surowych pomieszczeń. Barwa ta daje poczucie swobody, sprzyja przepływowi pozytywnych emocji. Dodatkowym plusem jest fakt, że biały pasuje do wszystkich innych barw, co ułatwia dobranie dodatków.
Ciekawym rozwiązaniem jest białe pomieszczenie uzupełnione białymi dodatkami.
Kolor ten nie nadaje się dla osób samotnych, którym będzie przypominał pustkę panującą w ich życiu.

Niebieski - ostoją spokoju zachęcającą do pracy

Wprowadzają w przestrzeń niebieski kolor sprawiamy, że pomieszczenie wywołuje w nas poczucie spokoju, zachęca do pracy. Przecież barwa ta kojarzy się z tak przyjemnymi elementami przyrody jak niebo, czy ocean.
Nic, więc dziwnego, że pomimo swojego „chłodu” (kolor zimny) daje psychiczny odpoczynek, wprawia nas w wypoczynkowy nastrój.
Barwa ta nie jest wskazana do malowania pomieszczeń, w których przebywają osoby często przygnębione, smutne.

Zielony – łąka, drzewa, lenistwo

Ten odprężający kolor wywołuje uczucie spokoju, bezpieczeństwa zachęca do leniwego wypoczynku.
Dobrze sprawdza się w pomieszczeniach, w których przebywają osoby nadmiernie aktywne. Zieleń dobrana w odpowiednim odcieniu w zależności od osobistych preferencji, zwiększa wiarę w siebie i sprzyja podejmowaniu decyzji. Z pewnością kolor ten nie jest najlepszą decyzją dla osób potrzebujących bodźców zewnętrznych do działania, zieleń będzie takie osoby zachęcała do bierności i wprowadzi je w nudę.

Brązowy, aby być w harmonii z naturą

Brąz jest kolorem, który jak żaden inny kojarzy się człowiekowi z naturą. Jeżeli przeniesie się go na ściany pokoju to, będzie wyzwalał w mieszkańcach uczucie spokoju i harmonii.
Idealnie nadaje się dla osób pragnących stabilizacji, czujących potrzebę bezpieczeństwa. Należy jednak pamiętać, że barwa ta w nadmiarze może przygnębiać. Pomimo tego, że brąz jest kolorem ciepłym i wprowadzającym poczucie bezpieczeństwa trzeba uważać, by nie przesadzić z jego nadmiarem.

Fiolet kolorem, który ułatwia poznanie siebie

Pierwszym skojarzeniem z kolorem fioletowym jest pewnego rodzaju magia i zagadkowość. Barwa ta jest niezwykle łagodna, dzięki temu ułatwia zrozumienie własnych potrzeb. Pomieszczenie, które pomalowane jest na ten właśnie kolor sprzyja poczuciu ciszy i spokoju.
Szczególnie polecany jest osobom o niskiej samoocenie. Fiolet wydaje się kolorem odważnym i zarazem trochę ciemnym, jeżeli chcemy by pomieszczenie było jasne to można pomalować tylko jedną ścianę w tym ciemnym odcieniu. Ciekawym połączeniem jakie możemy zestawić z fioletem, zarazem troszkę rozjaśniając pomieszczenie, jest jaskrawy zielony.

Jak dobrać kolor ścian
- wpływ koloru na samopoczucie cz.1

Dobierając kolor ścian często nawet nie zdajemy sobie sprawy jak duży ma on wpływ na nasze samopoczucie, podczas przesiadywania w danym pomieszczeniu.

Kolor ścian powinniśmy dobrać według kilku podstawowych kryteriów: funkcji, jaką ma spełniać malowane pomieszczenie; naszych osobistych preferencji; oddziaływania koloru na człowieka.

Artystyczne malowanie ścianArtystyczne malowanie ścianArtystyczne malowanie ścian
artystyczne malowanie ścian MALOWIDŁA ŚCIENNE dekoracje bajkowe graffiti MURALE reklama malowana
malarstwo ścienne OBRAZY NA PŁÓTNIE dekoracje malowane do przedszkoli dekoracje pokoju dziecięcego dekoracje restauracji barów